ФАХ. ВІЙНА. ІТ: ЮЛІЯ
Сьогодні жінки впевнено посилюють свої позиції у сфері ІТ, кожен рік відсоток жінок-розробниць зростає, хоч він все одно залишається значно нижчим, у порівнянні з процентом чоловіків. У серії інтерв’ю «Фах. Війна. ІТ» ми говоримо з ветеранками, випускницями проєкту Veteranius про їхній досвід на війні та в ІТ, й намагаємося розібратися, що це означає — бути жінкою у переважно чоловічих робочих просторах: армії та секторі інформаційних технологій.
Нашою наступною героїнею стала розробниця «Додатку для протидії сексуальному насиллю», над яким ГО «Інститут гендерних програм» працює у співпраці з Veteranius. Додаток, до створення якого доклала рук наша героїня, матиме форму чат-боту та зможе забезпечити цілком анонімну та безкоштовну інформаційну, психологічну та юридичну допомогу постраждалим від домагань у військових формуваннях. Ми прагнемо мінімізувати прояви гендерного насилля в Збройних Силах України та загалом в суспільстві й у тих галузях, де жінки поки що складають меншість, а тому зазнають гендерної дискримінації.
Юлія Шевченко
Фах
Після закінчення школи в 2010 році, я вступила до Київського національного торговельно-економічного університету на спеціальність маркетинг на ринку товарів та послуг. На той час мені здавалося, що це цікава і прогресивна професія.
В 2013 році почалася революція Гідності, і я як активна громадянка, яка любить свою країну, звісно, опинилась там в центрі подій. В 2014 році, коли почалась війна на сході країни, багато моїх друзів поїхало добровольцями в батальйон “Айдар”. Я ж допомагала їм спочатку як волонтерка (возила їм допомогу). У цей період я закінчила бакалаврат і вступила в магістратуру.
Війна
Проте я ніяким чином не могла змиритися з тим, що гинуть мої друзі, і що якби я була там, то могла б їм допомогти навіть просто веденням елементарної документації і роботою в тилу. Потім 1 вересня 2014 року сіла в автобус та поїхала в місто Щастя в батальйон “Айдар”. За свій період служби в підрозділі я змінила багато спеціальностей, від більш-менш близького до моєї цивільної спеціальності діловодства і бухгалтерії до посади старшини військової частини. Служба зробила мене стресостійкою, комунікабельною і більш впевненою в прийнятті рішень, бо відповідальною я була завжди.
ІТ
Я звільнилася в лютому цього року і з перших днів цивільного життя налаштувалась, що піду саме в IT. Я розуміла, що в цій сфері на мене чекає нове і якісне життя. Зразу пішла на курси QA в ІТ-школу та на курси англійської мови. Але під час навчання, я дізналася що йде відбір на курси bootcamp 2.0 у Veteranius і дуже загорілась туди потрапити. Зараз я завершила навчання на QA в ІТ-школі, закінчуємо роботу над своїм проектом, де я також на позиції QA, а також завершую навчання в Veteranius і надалі вчу English.
Моєму професійному розвитку дуже посприяли курси Veteranius, бо це шалена підтримка і допомога. Після повернення зі служби ти розумієш, що ти не дуже потрібний суспільству і повинен сам боротись і вирішувати свої проблеми наодинці.
Здобування спеціальності в сфері IT — складна справа, і Veteranius сильно допомагає мені в цьому, так як це не тільки навчання, а й спілкування з побратимами, психологами і вивчення англійської з носіями мови. Звісно, є труднощі і з самим навчанням, так як курс дуже об’ємний і цікавий, а в мене ще й інші додаткові курси, важко все встигнути. Але Veteranius дає те, що не дає жодне навчання, — це можливість працювати в реальному проекті з командою, для мене це дуже хороший досвід.
Юля айтішниця через 5 років — обов’язково Senior QA Automation Engineer, яка буде нервово менторить в Veteranius і розповідати, що вона так само щось не розуміла, коли навчалась.
Матеріал у межах проєкту «Додаток для протидії сексуальному насиллю»
____________________________________________
Проєкт «Додаток для протидії сексуальному насиллю» реалізується ГО «Інституту гендерних програм» у межах проєкту «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконується Фонд Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу.
#GOZNAMY #ДолаємоCOVID19 #BeatCOVID #3DProject #ПрямуємоРазом
#ЗахистиСвоїКордони #ГоворитиНеМожнаМовчати #НевидимийБатальйон #ветерани_проти_насильства