Медіа-хаб
Фільми
«Знаю дівчину, яка під обстрілами витягувала поранених у Іловайську, коли більшість чоловіків сиділи в підвалі. Якщо жінка, мати, сестра чи донька бажає захищати наші цінності і нашу територію, то ніхто не може їй цього заборонити»
«Невидимий батальйон»
«Невидимий батальйон» – це шість історій жінок-військовослужбовиць, розказаних трьома українськими режисерками: Іриною Цілик, Світланою Ліщинською та Аліною Горловою.
Героїні фільму різні за своїм життєвим досвідом, віком, військовими та цивільними професіями, проте їх всіх об’єднала ця війна, і їх історії створюють панорамну картину становища жінки у Збройних Силах.
Марія Берлінська, продюсерка фільму, розповідає про мету проекту: «По-перше, задокументувати історію, що відбувається прямо зараз, показати, як воюють наші жінки. По-друге, зруйнувати стіну стереотипів у суспільстві. Тут не може бути ні статі, ні кольору очей, тільки гарна освіта, тільки професіоналізм. І ще кіно – дуже хороший інструмент, що дозволяє доступно пояснити ці речі суспільству. І нарешті третя мета – виходить з того, що ми програємо інформаційну війну у світі. Через документальні кадри ми хочемо показати, що у нас не громадянський конфлікт, а російська окупація, вже четвертий рік. У нашому фільмі світ буде бачити, що гинуть і калічаться наші жінки, що вони воюють і перемагають російську армію. Бо нам не потрібна глибока стурбованість, нам потрібна реальна, людяна, підтримка».
«Невидимий батальйон» глобально і проактивно підіймає дискусію про права жінок в секторі безпеки та оборони, стимулюючи органи державної влади реформувати законодавство радянського зразка. Зокрема в червні 2016 року під тиском громадськості Міністерство оборони на 63 позиції розширило список бойових посад доступних для жінок. Героїні «Невидимого батальйону» також стали культурними амбасадорками України і через власні історії розповідають міжнародній спільноті про велику загрозу, яку несе російська агресія. Про те, що Україна зараз захищає не лише свої території, а й демократичні цінності, а тому є надійним союзником та партнером.
Телепрем’єра фільму відбулась 16 жовтня 2017 року на національному телеканалі «1+1», а 24 листопада 2017 року фільм презентували в кінотеатрі «Оскар».
Фільм уже був показаний в різних куточках світу, зокрема у Шанхаї, Мілані, Торонто, Оттаві, Монреалі, Нью-Йорку, Вашингтоні, Чикаго, Філадельфії, тобто в десятках міст світу, а також у Парламенті Канади та Раді Безпеки ООН.
Партнери показів: Canada-Ukraine International Assistance Fund (Канада), Razom(США), British-Ukrainian Aid (Великобританія).
Тизери фільму:
Героїня – Андріана Сусак, режисерка – Ірина Цілик
Героїня – Оксана Якубова, режисерка Аліна Горлова
Героїня – Юлія Матвієнко, режисерка Світлана Ліщинська
Героїня – Юлія Паєвська, режисерка Ірина Цілик
Героїня – Олена Білозерська, режисерка Світлана Ліщинська
Героїня – Даша Зубенко, режисерка Аліна Горлова
«Явних проявів немає» відзначений міжнародними фестивалями документального кіно: DOK Leipzig 2018 (за видатну східноєвропейську картину), «Docudays.UA 2018»: (чотири нагороди – журі міжнародного конкурсу Доку/Право, Української Гельсінської спілки, партнера фестивалю Currenttime.tv і відзнака дистрибуційної компанії «Letter to fest»); Міжнародним фестивалем прав людини Verzio, Угорщина (відзнака студентського журі).
Стрічку було також показано в Німеччині, Італії, Канаді, Угорщині, Польщі
«Явних проявів немає»
Це фраза, яку військові часто чують в наших районних та обласних лікарнях, куди приходять з психічними травмами, потребуючи допомоги. Але поки на тілі немає фізичних поранень, не лише лікарі, але й суспільство загалом не помічає таких проблем.
Фільм – документальна історія жінки, яка повертається з війни на Сході України. Розмовляючи з психологами, борючись із ПТСР (посттравматичний стресовий розлад) і панічними атаками, вона намагається повернутися до нормального життя. Стрічка показує шлях від початку реабілітації до повернення на роботу, таким чином піднімаючи тему посттравматичного синдрому вцілому. Це продовження історії Оксани Якубової – ветеранки АТО, заступниці командира батальйону по роботі з особовим складом 54-ї окремої механізованої бригади, героїні документального фільму «Невидимий батальйон» (котрий є частиною правозахисного проекту українських жінок-військових проти російської агресії).
Проект реалізований в рамках проекту OOН Жінки «Ґендерна рівність у центрі реформ, миру та безпеки», що фінансується Урядом Швеції. Творча команда: режисерка – Аліна Горлова, продюсерка – Марія Берлінська, виконавча продюсерка – Оксана Іванців, оператор – Олексій Кучма, монтаж – Аліна Горлова, звукорежисер – Василь Явтушенко, композитори – Ptakh Jung. Виробництво: Rights in Ukraine – Tabor LLC, Institute of gender programs, 2018. Тривалість 63 хв.
Відеоролики
Початок зйомок фільму «Невидимий батальйон» про участь українських жінок у війні на Донбасі (УКМЦ ,09.06.2017)
- Марія Берлінська, автор та директор проекту «Невидимий батальйон», голова Громадської організації «Інститут гендерних програм», керівник волонтерського Центру підтримки аеророзвідки
- Світлана Ліщинська, режисер документального кінопроекту «Невидимий батальйон»
- Ірина Цілик, режисер документального кінопроекту «Невидимий батальйон»
- Аліна Горлова, режисер документального кінопроекту «Невидимий батальйон»
- Андріана Сусак, героїня проекту «Невидимий батальйон», штурмовик, парамедик добровольчого батальйону «Айдар»
- Олена Білозерська, героїня проекту «Невидимий батальйон», воює у складі «Української добровольчої армії»
Кіноперегляд “Невидимого батальйону” в кінотеатрі "Оскар" (Київ, 24.11.2017)
Авторка проєкту, військова Марія Берлінська:
Про що цей проект? Перш за все, він про силу і сміливість тих, хто прийшли добровільно, хоча могли цього не робити, – про наших жінок. Вони свідомо вирушили захищати Україну. Вони воюють і перемагають російську армію, чисельнішу і краще оснащену.
Мене часто питають, про що цей проект? Зазвичай я коротко відповідаю: проект про жінок на війні.
Але він не тільки про це.
Це пам’ять про російську “братську любов”, яку ми відчуваємо вже четвертий рік.
Цей проект документує пам’ять про наших загиблих і наших поранених.
Розділіть з командою проекту всю силу цих історій!
Флешмоб до Дня захисника України #завдякиїй
Найкращі з..
- Привітання від Yaroslava Gres, Ірина Подоляк (Iryna Podolyak), Nadya Pereviznyk, Ірина Славінська, Lessia Vassylenko , Kateryna Levchenko, Larysa Denysenko, @Olesya Ostrovska, @Ivanna Klympush-Tsintsadze
- Проєкт при підтримці UN Women Ukraine та Міністерства України у справах ветеранів
- Проєкт-Дякуємо! У лавах Збройних сил не лише чоловіки!
Створено у рамках проєкту “Невидимий батальйон 2.0”
У Києві відкрилася фотовиставка «Жінки, мир, безпека» (2020)
Фотоісторії
Фото жінок різної вікової категорії з різними долями й професіями: військових, волонтерок, медиків, психологів – передають їхні роль та місію в російсько-українській війні.
Календар "Невидимий батальйон" (2016)
25 листопада 2016 р. були підведені підсумки 9-го Національного фестивалю соціальної реклами, на якому був представлений і календар «Невидимий батальйон», що був створений агентством Mex Advertising за ініціативи Українського жіночого фонду та Міністерства інформаційної політики України.
Календар отримав гран-прі Фестивалю, переміг у номінації «Державна соціальна реклама» та зайняв друге місце в номінації «Соціальна реклама фондів і благодійних організацій».
Фотовиставка Клеопатри Анферової
Фотографії створено спеціально для проєкту “Невидимий батальйон 3.0. Сексуальні домагання у військовій сфері в Україні”.