Інтерв’ю з розробником «Додатка для протидії сексуальному насиллю» Андрієм Зубрійчуком
Прагнучи зробити військову службу в Україні професійнішою, престижнішою та безпечнішою як для жінок, так і для чоловіків, «Інститут гендерних програм», у співпраці з проєктом Veteranius, створив «Додаток для протидії сексуальному насиллю», покликаний надати анонімну та безкоштовну допомогу тим, хто постраждав від сексуальних домагань.
Кілька місяців над технічною розробкою чат-боту невтомно працювала команда випускників проєкту Veteranius, який допомагає ветеранам та ветеранкам освоїти професію в ІТ. Саме їх ми і попросили пояснити основні принципи роботи чат-боту та розказати, чому вони вважають, що такий додаток необхідний в українських збройних формуваннях. Тож ми продовжуємо знайомити вас з командою розробників та представляємо нашого наступного героя:
Зубрійчук Андрій
Front End developer
Ким ви були до переходу в ІТ?
За освітою я — менеджер-економіст, після закінчення вишу певний час працював менеджером зовнішньоекономічної діяльності. Комп’ютерні технології та ІТ завжди були моїм «хобі», тому пізніше влаштувався інженером з комп’ютерних систем служби економічної безпеки на одному з підприємств. З початком Революції Гідності та Російсько — Української війни підприємство перестало функціонувати, я якраз очікував народження дитини, тому залишався на місці з дружиною, влаштувався менеджером сервісного центру, який займався обслуговуванням комп’ютерної і цифрової техніки.
Ще під час навчання в університеті, я закінчив військову кафедру та став офіцером запасу. Тому в зв’язку з подіями на Сході, і коли дитина вже трохи підросла, вирішив йти на військову службу. Спочатку пробував в силові структури — проходив різні відбори, тестування, медичні комісії, збирав довідки, але довгий час питання не вирішувалося, тому, врешті, пішов в Збройні Сили. Якраз йшла 6 хвиля мобілізації, але оскільки я хотів служити, то мені запропонували одразу укласти контракт, на що я погодився. Зібрав потрібні документи, пройшов медичну комісію і ще десь з пів року чекав поки Міністр оборони підпише відповідний наказ, після чого звільнився з роботи і пішов служити.
Під час служби, перш за все, навчився більше зберігати спокій і впевненість у собі, бо коли підлеглі бачать, що командир хвилюється, то і їм передається його хвилювання. Навчився пристосовуватись до умов, не чекати поки хтось прийде і щось зробить, бо він це має зробити, а самостійно робити те, що треба мені. Також, почав старатися шукати підходи до розуміння людей.
Чим саме ви займаєтеся у розробці?
Я за допомогою платформи Botpress (це щось на зразок конструктора для чат-ботів) реалізовував структуру чат-боту, яка попередньо була розроблена бізнес-аналітиками у вигляді карти сценаріїв. Тобто, простіше кажучи, прописував запитання з варіантами відповідей, розміщував їх у відповідному порядку вибудовуючи так звані «гілки» з усіма потрібними розгалуженнями та переходами, а потім все це поєднував в одну структуру.
У чому полягає користь цього додатку та як він може стати в нагоді військовослужбов(и)цям?
Додаток, точніше, чат-бот сайту «Невидимий батальйон» безумовно є корисним. Адже він призначений допомогти людям (в першу чергу військовослужбов(и)цям), які потрапили у скрутні ситуації пов’язані з гендерною дискримінацією та сексуальним насильством. Він був створений для того, щоб:
- Надавати контакти організацій та установ, які займаються допомогою у вказаних випадках;
- Повідомити алгоритм дій для свідків та потерпілих;
- Повідомити інформацію про юридичні аспекти питання;
- Надати можливість пройти самотестування, для того щоб зрозуміти потрібна допомога чи ні;
- Заспокоїти людину, яка потрапила в таку ситуацію, утримати її від суїциду чи інших негативних дій;
- Надати можливість цілодобово звернутися за допомогою.
Перевагами чат-боту є те, що:
- Його використання є повністю анонімним, користувач може за бажанням залишити свої контактні дані, якщо хоче, щоб з ним зв’язалися для надання допомоги;
- Не потрібно «наживо» спілкуватися з іншими людьми, адже порушуються досить делікатні питання, про які не просто розповісти іншим, а тут спілкування відбувається по суті з «роботом»;
- Людям може бути важко підібрати потрібні слова, щоб сказати чи написати про свої проблеми, у чат-боті ж і питання, і варіанти відповідей розроблені за наперед складеними сценаріями, і користувач вже обирає відповідні для себе варіанти, але водночас передбачена можливість коли кожен може описати свою особисту історію;
- В будь який час дня і ночі можна отримати таку собі «первинну допомогу» або залишити інформацію для зв’язку, щоб відповідні фахівці надали потрібну допомогу;
- Чат-бот допоможе розвантажити «гарячі лінії», адже надасть відповіді на типові запитання стосовно того, куди можна звернутися за допомогою, як діяти в тій чи іншій ситуації, які права має людина в таких випадках, як і куди можна подати скаргу і т.д.
Наразі, додаток вже доступний на сайті «Невидимого батальйону» за посиланням: https://invisiblebattalion.org/
Матеріал у межах проєкту «Додаток для протидії сексуальному насиллю».
________________________________________________________________
Проєкт «Додаток для протидії сексуальному насиллю» реалізується ГО «Інституту гендерних програм» у межах проєкту «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконується Фонд Східна Європа , за фінансової підтримки Європейського Союзу.
#GOZNAMY #ДолаємоCOVID19 #BeatCOVID #3DProject #ПрямуємоРазом
#ЗахистиСвоїКордони #ГоворитиНеМожнаМовчати #НевидимийБатальйон #ветерани_проти_насильства